Filtras

Paieška

Kada

Pr A T K Pn Š S
Pr A T K Pn Š S

Kam

Naujienos

Filtras 1
ERASMUS+ galimybės
2024-06-07 19:06:00

ERASMUS+ galimybės

Kauno KARJERO konsultantė Aistė pakvietė jaunus žmones ir papasakojo jiems apie įsitraukimo į Erasmus+ projektų galimybes, leidžiančias įgyti svarbių minkštųjų kompetencijų ir techninių žinių.  Kartu su jaunimo darbuotojais Deividu Maceika iš Rokiškio jaunimo centro ir Atviro jaunimo centro Žalianamis savanoriu Aleksu Murausku bei Užimtumo tarnybos įdarbinimo konsultante Sigita Kasparaite pasidalijome patirtimi ir mokomąja medžiaga iš projekto "Shoot for the future".  Susirinkusiems skleidėme žinią, kad karjeros sprendimo ieškantiems, norimos krypties neišsirenkantiems jauniems žmonėms Erasmus+ mokymai padeda atrasti savo autentiškas stiprybes, išmokti naujų techninių įgūdžių, o svarbiausia – kurti turinį, kuriuo dalijamės su savo kelio dar ieškančiu jaunimu.  Susirinkusiems pristatėme projekto metu parengtą fotografijos ir filmavimo pradmenų gidą, kuris prieinamas visiems susidomėjusiems fotografija ar filmavimu kaip potencialiu karjeros keliu: Erasmus+ Shoot fot the Future - Guide of videomaking as a tool for youth employability (EN) by KeliaukPirmyn - Issuu  Taip pat pasidalinome projekto metu sukurtais socialinės reklamos klipais, nufilmuotais ir redaguotais per itin ribotą kelių dienų laiką, pateikėme naudingų nuorodų, kur galima peržiūrėti būsimus Erasmus+ projektus, taip pat galimybes savanoriauti Europos solidarumo korpuso programose. Skatiname domėtis ir įsitraukti į praturtinančias patirtis – ne veltui Erasmus+ šūkis yra „Atverti protus, praturtinti gyvenimus“.
Miškininko profesija
2024-06-05 12:06:00

Miškininko profesija

Anykščių švietimo pagalbos centro karjeros specialistė Asta Palaimienė, bendradarbiaudama su Utenos regioninio karjeros centro veiklinimo koordinatore Sniežana Vaitasiene, trijose Anykščių rajono mokyklose vyresnių klasių mokiniams organizavo susitikimus su Valstybinių miškų urėdijos regioninio padalinio darbuotoja Monika Romanoviene.   Specialistė Kavarsko pagrindinėje mokykloje-daugiafunkciniame centre, Svėdasų Juozo Tumo Vaižganto gimnazijoje ir Troškūnų Kazio Inčiūros gimnazijoje pristatė miškininko profesiją. Tai nėra tik specialybė, tai – gyvenimo būdas.  Tai darbas, trunkantis daugybę metų, dažnai daugiau nei aštuonias valandas per dieną. Miškininko profesija – garbingų tradicijų ir modernių technologijų jungtis. Svarbiausia dalis – miško atkūrimas.   Medžių atsodinimui tinkamos tik kelios pavasario ir rudens savaitės, todėl miškininkai iš anksto ruošia sodinukus, organizuoja miškasodžius. Kasmet prie šios akcijos prisideda vis daugiau savanorių. Teiginys, kad Lietuvos miškai beatodairiškai kertami, nėra teisingas. Kiekvienais metais atsodinama 5 milijonai sodinukų arba 100 sodinukų kiekvienam Lietuvos vaikui.  Būtent miškininkai atlieka priešgaisrinę ir sanitarinę miško apsaugą ne tik valstybiniuose, bet ir privačiuose miškuose. Lankytojų paliktos šiukšlės, smilkstančios laužavietės sukelia didelį pavojų miškui. Tačiau jame knibžda sunkiai pastebimų priešų – ligų ir kenkėjų, kurie pažeidžia medžių šaknis, kamienus, lapiją. Miškas – daugybės gyvūnų, paukščių, vabzdžių ir kitų gyvų organizmų namai.  Miškininkai turi pasitelkti visą savo profesionalumą, suderinti visuomenės ekonominius miško naudojimo interesus su biologinės įvairovės gausinimu, augalų ir gyvūnų populiacijų išsaugojimu.  Miškai Lietuvoje užima apie 33 proc. žemės ploto. Mūsų šalies miškingumas yra didesnis už vidutinį Europos Sąjungos (32,8 proc.).   Miškininko profesiją galima įgyti Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijos Miškų ir ekologijos fakultete arba Kauno miškų ir inžinerijos kolegijoje.  Karjeros specialistė Asta Palaimienė 
„Roquette Amilina“ kas tai ???
2024-06-05 12:06:00

„Roquette Amilina“ kas tai ???

„Roquette Amilina“ atvėrė duris Panevėžio moksleivių pažinčiai su inžinerijos pasauliu  Panevėžio regioninio karjeros centro iniciatyva du miesto moksleiviai turėjo galimybę šešėliauti inžinerijos profesijas bendrovėje „Roquette Amilina“. Ši patirtis ne tik padėjo jaunuoliams geriau suprasti pasirinktų profesijų specifiką, bet ir atskleidė, koks svarbus yra įmonių įsitraukimas į jaunimo profesinį ugdymą.   „Roquette Amilina“ yra viena didžiausių gamybos bendrovių šiaurės Europoje, priklausanti šeimos valdomai tarptautinei įmonių grupei „Roquette“. Gamykla Panevėžyje iš kviečių giluminio perdirbimo būdu išgauna produktus, kurie yra būtini daugybei kasdienių produktų maisto, popieriaus, pašarų ir kitose pramonės šakose. Be to, ši įmonė yra svarbi regiono ekonomikai, nes ji ne tik suteikia darbo vietas vietos gyventojams, bet ir aktyviai dalyvauja bendruomenės veikloje, įskaitant profesinio orientavimo programas.  Moksleiviams buvo suteikta unikali galimybė sužinoti, ką iš tiesų veikia bioinžinerijos ir mechanikos inžinerijos specialistai. Jaunuoliai susitiko su inžinieriais, kurie papasakojo apie kasdienį savo darbą, karjeros kelią, studijų galimybes, supažindino, kokios šiuolaikinės technologijos taikomos įmonėje bei aptarė, kokie įgūdžiai bei žinios yra reikalingi šių profesijų atstovams. Tai buvo puiki praktinė patirtis, kuri padėjo moksleiviams geriau suprasti, ar jie nori eiti šiuo profesiniu keliu.  Mokiniai nuoširdžiai dėkoja už tokią galimybę ir pripažįsta, kad ši patirtis buvo labai vertinga. Be to, jie pamatė, kodėl inžinerinės kryptys yra svarbios ateičiai. Tai profesijos, kurios neabejotinai bus reikalingos ir toliau žengs kartu su technologijų pažanga.  „Esame labai dėkingi ROQUETTE AMILINA komandai už galimybę šešėliauti ir sužinoti apie inžinerijos profesijas iš arčiau. Tai mums padėjo geriau suprasti mūsų pačių profesinius interesus ir stipriau motyvavo siekti savo tikslų,“ – dalijosi įspūdžiais moksleiviai.  Tokios iniciatyvos padeda mokiniams susipažinti su realiomis darbo sąlygomis, įvertinti savo gebėjimus ir pasiryžti siekti savo svajonių profesijos. Džiugu, kad vis daugiau įmonių suvokia savo misiją – dalintis žiniomis su ateities kartomis, auginti būsimus talentus ir padėti mokiniams pasirinkti. Tai ne tik prisideda prie jaunosios kartos ugdymo, bet ir kuria tvirtą pagrindą ateities inžinierių kartai. 
Karjerink!
2024-06-04 10:06:00

Karjerink!

Joniškio Baltojoje ir Raudonojoje sinagogose bei jų prieigose minias jaunimo sukvietė Šiaulių regioninio karjeros centro „Karjeras“, Užimtumo tarnybos Joniškio skyriaus, rajono švietimo centro karjeros specialistų pirmą kartą organizuota studijų ir darbo mugė „Karjerink“. Renginio organizatorių teigimu, būsimomis studijomis ir darbo galimybėmis domėjosi apie 500 rajono mokinių, jų tėvų, darbo ieškančių asmenų.  Renginio metu studijų programos lankytojams pristatytos itin originaliai – organizuojant edukacijas, žaidimus, mokinių profesinį veiklinimą, sukant laimės ratą, demonstruojant techniką, įsitraukta į momentinius konkursus, vaišintasi būsimų virėjų pagamintais saldumynais ir užkandžiais, vedžioti „šunys robotai“.  Renginyje būsimų darbuotojų žvalgėsi rajono verslininkai bei verslo įmonės: Manfredas Rudis („Manfredo uogos“), „Baltic champignons“, ŽŪK „Joniškio aruodas“, UAB „Delikatesas“.   UAB „Delikatesas“ vadovė Skaidra Užkurienė teigė, kad tokie renginiai yra labai reikalingi tiek rajono jaunimui, tiek darbdaviams, kadangi atsiranda galimybė sutikti motyvuotus jaunus žmones, kurie nori įsidarbinti, pasikalbėti tiesiogiai su įmonės vadovu apie darbo privalumus, karjeros galimybes, siūlomą uždarbį.   Užimtumo tarnybos Joniškio skyriaus ir Regioninio karjeros centro „Karjeras“ specialistai konsultavo jaunimą dėl nepilnamečių įdarbinimo, kalbėjo apie tai, kokių profesijų atstovų labiausiai trūksta šiuo metu Joniškio rajone, pristatė persikvalifikavimo galimybes.  Jaunuoliai būriavosi prie Joniškio rajono savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorės Gretos Narbuntaitės, kuri pristatė Jaunimo vasaros užimtumo ir integracijos į darbo rinką programą. Ja itin domėjosi darbdaviai ir jaunuoliai.  Studijų ir karjeros galimybes pristatė šalies universitetų, kolegijų bei profesinių įstaigų atstovai. Tikimės, kad Joniškis karjeros sostine taps kiekvienų metų pavasarį. 
Profesinis veiklinimas teisėjo kėdėje
2024-06-04 10:06:00

Profesinis veiklinimas teisėjo kėdėje

Utenos Adolfo Šapokos gimnazijos 3D klasės mokinė Viltė Kaušylaitė dalijasi mintimis pro profesinio veiklinimo  Atsidūrus 11-tokės suole, dažnai susimąstau, ką veiksiu po 12 klasių ir ko sieksiu. Dažnai savo ateities planus perplanuoju ir perstyguoju, bet jau kurį laiką galvoju apie teisės studijas. Nors prieš šį pasirinkimą bent keliolika kartų pakeičiau norimų studijų kryptis, būtent apie teisę pradėjau svarstyti, pastūmėta artimųjų: tuomet vienas iš šeimos narių kalbėjo apie patirtį su teisininkais bei kaip svarbu įvairiose situacijose turėti ar pasisamdyti žmogų, kuris suprastų teisinę kalbą ir galėtų patarti. Iš pradžių ieškojau aukštųjų mokyklų ir domėjausi studijų programomis, o vėliau, tik gavusi galimybę pabendrauti su teisės profesijos atstovais, užduodavau klausimus.  Tą darau ir dabar, o gegužės 9 dieną turėjau galimybę pabendrauti su Utenos apylinkės teismo teisėju Raimundu Rakausku. Man padėjo gimnazijos karjeros specialistė Ingrida Šinkūnienė bei Utenos regioninio karjeros centro veiklinimo koordinatorė Sniežana Vaitasienė. Bendraujant gavau itin išsamius bei nuoširdžius atsakymus į pateiktus klausimus apie teisininko profesiją. Sužinojau, kokia kasdienybė lydi dirbant teisinėje srityje bei kokį kelią reikia įveikti norint pasiekti teisėjo kėdę. Taip pat turėjau galimybę stebėti teismo posėdį. Tai buvo mano pirmas kartas dalyvaujant teisme bei stebint visą jo procesą. Po posėdžio dar pasikalbėjome, aptarėme, kas vyksta po posėdžių ir koks darbas laukia teisėjo. Iš Utenos teismo rūmų išėjau itin laiminga, nes įsitikinau, jog ši sritis mane tikrai domina ir sudalyvavusi šešėliavimo veikloje – laiko neiššvaisčiau. Supratau, kiek darbo reikia įdėti, kad pasiektum tai, ką užsibrėžei, o labiausiai įstrigo teisėjo Raimundo žodžiai: „Svarbu būti ne geru specialistu, o geru žmogumi.“ To visiems ir linkiu! 
Inžinerija - Panevėžio DNR
2024-06-04 10:06:00

Inžinerija - Panevėžio DNR

Panevėžys jau antrus metus iš eilės minėjo Pasaulinę inžinerijos dieną. Visą kovo mėnesį vyko įmones ir įstaigas suvienijęs renginių ciklas „Inžinerija – Panevėžio DNR“, kvietęs ne tik mokyklų moksleivius, bet ir visuomenę iš arčiau susipažinti su inžinieriaus profesija bei jos svarba, dalyvauti praktinėse veiklose ir sužinoti karjeros galimybes. Nors kovas jau seniai baigėsi, tačiau susidomėjimas inžinerija plinta. Panevėžio regioninio karjeros centro siūlyta inžinerinių profesijų šešėliavimo iniciatyva vis sulaukia moksleivių.  Keletas Panevėžio moksleivių turėjo galimybę „pasimatuoti“ inžinieriaus programuotojo profesiją uždarojoje akcinėje bendrovėje „TPA“.  UAB „TPA“ specializuojasi technologijų ir inžinerijos sprendimuose. Įmonė teikia gamybos procesų automatizavimo inžinerines paslaugas nuo sudėtingų inžinerinių sistemų projektavimo iki įgyvendinimo.  Ypatingai džiugina įmonės vadovo įsitraukimas į šią iniciatyvą. Jis ne tik atvėrė įmonės duris moksleiviams, bet ir pats dalyvavo susitikimuose su jais bei dalijosi savo patirtimi, suteikė daug naudingų patarimų apie karjerą inžinerijoje. Jo noras dalintis žiniomis su jaunąja karta yra nepaprastai įkvepiantis. Alvydas yra gerai žinomas Panevėžio bendruomenės žmonėms, jis aktyviai dalyvauja įvairiuose švietimo renginiuose ir supranta, kad ir įmonės turi įsitraukti į jaunų žmonių profesinį orientavimą – tai yra jų indėlis ateities kartoms. Jo ir visos komandos nuoširdus bei draugiškas bendravimas padarė didelį įspūdį moksleiviams.  „Turėjome unikalią galimybę susipažinti iš arčiau su programuotojo darbu, kuris gali būti ne tik įdomus, bet ir labai perspektyvus“, – džiaugėsi vienas iš moksleivių.  „Mes pamatėme kaip atrodo reali darbo aplinka, susipažinome su draugišku kolektyvu, kuris mus priėmė labai šiltai bei negailėjo patarimų. Tai buvo nuostabi patirtis.“  Ši iniciatyva yra puikus pavyzdys, kaip verslo ir švietimo sektorius gali bendradarbiauti siekiant skatinti jaunų žmonių profesinį orientavimą. Tokios iniciatyvos padeda moksleiviams geriau suprasti, kokia yra jų svajonių profesija ir kokios galimybės jų laukia ateityje. Panevėžio regioninio karjeros centro ir UAB „TPA“ bendradarbiavimas užaugins ne vieną inžinierių ir skatins jaunimą rinktis šią perspektyvią profesiją. 
Veterinaro profesija
2024-05-07 11:05:00

Veterinaro profesija

Dalijamės klientų atsiliepimais. Jie padės ir jums suprasti, kaip galime padėti. „Visi dažnai susimąstom, kuo norėtumėm būti. Man tą suprasti padėjo Utenos regioninio karjeros centro veiklinimo koordinatorė Sniežana, suteikusi galimybę suprasti, ar aš išties noriu būti veterinarijos gydytoja. Gavau pasiūlymą pašešėliauti. Tai – bandymas prisijaukinti ir pasimatuoti norimą profesiją praktikos būdu: įvairiose įmonėse, versluose. „Kaip ir žmonės, taip ir gyvūnai serga. Tik žmones gydo gydytojai, o gyvūnus – veterinarai“, – taip veterinaro profesiją pristatė Utenos miesto VETUKAS veterinarijos klinikos gydytoja Rita. Pamačiau, kad profesijos sudėtingumas susijęs ne tik su pacientų tyla. Šuo gali urgzti ar net įkasti. Katinas įdrėksti. Tačiau veterinaras turi išlikti malonus ir neparodyti savo baimės. Buvo įdomu stebėti, kaip skiepijami gyvūnai, kaip tinkamai sušvirkščiami vaistai į raumenis, kerpami ne tik jų nagai bet ir plaukai. Įdomiausia, kad galėjau dalyvauti šuns naviko šalinimo operacijoje. Pamačiau, kiek daug darbo procese naudojama įvairiausių medicinos instrumentų. Rita – ne tik puiki šios klinikos įkūrėja, bet ir puiki veterinarijos gydytoja. Ji maloniai pasidalino savo patirtimi, negailėdama savo laiko, papasakojo kokių mokslų reikia norit įgyti veterinaro profesiją, kur galima studijuoti, kiek metų reikia mokytis, kokiomis savybėmis ir gebėjimais turi pasižymėti žmogus, norintis tapti veterinaru. Džiaugiuosi, kad mačiau viską iš labai arti. Kaip tik tai, ko man reikėjo. Noriu paraginti visus kreiptis į savo mokyklų karjeros specialistus, kurie jus supažindins su Regioninio karjeros centro darbuotojais, o šie suteiks visą dominančią informaciją bei padės, jeigu norėsite rasti vietą šešėliauti. Linkiu visiems nebijoti bandyti ir rasti sau patrauklią profesiją. Juk darbas, kurį dirbsite kasdien, turi būti šventė."
Rodomi įrašai: 1-8148
8
10
20
50
100
8