#DUOday dalyvės Šiauliuose ir Panevėžyje vienai dienai tapo karjeros konsultantėmis

2023-05-29 Karjeros specialistams
#DUOday dalyvės Šiauliuose ir Panevėžyje vienai dienai tapo karjeros konsultantėmis

Gražina ir Ugnė gegužės 25 d. įžengdamos į Užimtumo tarnybą jaudinosi mažiau, nei mes. Bet po darbo dienos visi įsitikinome – darbuotojai su negalia gali būti puikūs kolegos.

Šiaulių jaunimo užimtumo skyriaus duris šį ketvirtadienį pravėrė Gražina. Ji gilinosi į karjeros konsultanto darbo subtilybes, susipažino su metodikomis, padedančiomis jaunimui lavinti motyvacijos, darbo paieškos, karjeros planavimo įgūdžius. Popiet kartu su Šiaulių regioninio karjeros centro darbuotojomis Gražina vyko į vieną Šiaulių gimnaziją, kur dalyvavo užsiėmimuose ir bendravo su gimnazistais.

„Džiaugiuosi šia diena. Džiaugiuosi, kad susipažinau su itin šiltais žmonėmis. Žinojau, kad Užimtumo tarnybos darbuotojai padeda darbo ieškantiems asmenims susirasti darbą. Tačiau po šios dienos sužinojau daug daugiau. Pamačiau, kad čia dirba profesionalūs darbuotojai. Sužavėjo jų paprastas ir nuoširdus bendravimas ne tik su manimi, tačiau ir su karjeros planavimo užsiėmimuose dalyvavusiais gimnazistais,“ – įspūdžiais dalijosi Gražina.

Šiaulių jaunimo skyriaus vedėja Vaida Ignotienė pripažino, kad visam kolektyvui ši patirtis buvo išskirtinė: „Gražina vienai dienai tapo mūsų komandos dalimi, ji ne tik susipažino su Užimtumo tarnybos klientams teikiamų paslaugų spektru ir mūsų atliekamomis darbo rolėmis, tačiau drąsiai prisiėmė jai deleguotas atsakomybes renginio mokiniams metu. Diena pralėkė nepastebimai, su Gražina neatsisveikinome, ji pažadėjo užsukti dažniau“.

Panevėžio skyriuje savo darbo dieną vakar praleido Panevėžio jaunuolių dienos centro lankytoja Ugnė. Ji su karjeros konsultante Vilda Alekniene taip pat nesėdėjo tik kabinete. Nuo renginio vyresniems klientams apie darbo paieškos įgūdžių lavinimą iki vizitų į mokyklas.

Vilda ir Ugnė kartu nuvyko į Panevėžio 5-ąją gimnaziją ir dalyvavo užsiėmime moksleiviams „Ką turi žinoti moksleivis, norėdamas susirasti darbą vasarą“. O vėliau spėjo apsilankyti ir K. Paltaroko gimnazijoje ir pabendrauti su devintokais. Čia leidosi į „Profesijų pasaulio labirintus“.