Emilija ir Gvidas pristato: Atviras jaunimo centras Panevėžyje

Emilija ir Gvidas pristato: Atviras jaunimo centras Panevėžyje

Panevėžio regioninis karjeros centras 2023 m. liepos mėnesį sulaukė dviejų Jaunimo savanoriškos tarnybos programos savanorių - Emilijos ir Gvido.

Paklausti kodėl nusprendė savanoriauti būtent Užimtumo tarnyboje, jaunuoliai atsako, kad ši įstaiga jiems pasirodė kaip tinkama terpė išmėginti save naujoje aplinkoje, su kuria susipažinti dar neteko. Jie nori pamatyti koks yra tikrasis biudžetinės įstaigos darbas ir ar visos visuomenėje sklandančios kalbos apie biudžetines įstaigas yra pagrįstos. Jaunuoliai pasiryžę savo laiką, energiją ir žinias skirti Užimtumo tarnybos darbuotojams pagelbėti bei savo kompetencijoms tobulinti. Jau per pirmąjį mėnesį savanoriai dalyvavo daugybėje įvairių veiklų: prisidėjo prie pažintinių vizitų bei renginių organizavimo, straipsnių rašymo, grafinio dizaino darbų, o taip pat dalyvavo susitikime Panevėžio atvirame jaunimo centre, kur susipažino su AJC vykdomu projektu „Stipresnis nei vakar“.

„Stipresnis nei vakar“ projekto tikslas – padėti neaktyviam (nesimokančiam, nestudijuojančiam, nedirbančiam), mažiau galimybių turinčiam ar kitus sunkumus patiriančiam jaunimui nuo 15 iki 29 m. lavinti asmeninius, socialinius, praktinius įgūdžius, padėti integruotis į darbo rinką ar švietimo sistemą. Šį procesą lengvesniu daro saugi Atviro jaunimo centro aplinka ir malonūs bei profesionalūs darbuotojai. Viena iš jų – Fausta. Ji padeda jaunimui spręsti kasdienybėje kylančius iššūkius ir klausimus, įveikti sunkumus, būna šalia, kai to labiausiai reikia. Su ja galima tiesiog draugiškai pasišnekučiuoti, jei reikia – Fausta gali padėti bendraujant su įvairiomis institucijomis ir pan.

Panevėžio Atviras jaunimo centras – tai Panevėžio jaunimui skirta vieta, kur nepriklausomai nuo jų socialinės padėties,  jaunuoliai gali saugiai leisti laisvalaikį, užsiimti juos dominančia veikla. Čia įrengtos įvairios erdvės, leidžiančios atsiskleisti ar atrasti save įvairiose srityse, nuo tapybos, muzikavimo ar fotografijos iki sporto bei kulinarijos. AJC yra atvira virtuvėlė, kur šaldytuve visada yra maisto produktų, taigi ir gaminančių netrūksta.

Jei susidomėjote „Stipresnis nei vakar“ projektu, susisiekite su Panevėžio AJC darbuotoja Fausta, tel. +370 639 02702, el. p. fausta.augulyte29@gmail.com.

Straipsnį parengė Emilija ir Gvidas, kurie pažadėjo aprašyti savo įspūdžius ir baigiantis savanorystei.