Išbandyk profesiją Klaipėdoje

Išbandyk profesiją Klaipėdoje

Regioniniai karjeros centrai pakvietė mokinius vasaros atostogų metu individualiai išbandyti patinkančias profesijas realioje aplinkoje. Tokia pažintis su profesija suteikia daugiau galimybių rasti trūkstamus atsakymus į dominančius klausimus, geriau pažinti profesijos kasdienybę ir  pabendrauti su profesionalais.

 Tuo drąsiai pasinaudojo Klaipėdos Aitvaro gimnazijos moksleivis Roman ir dalį vasaros atostogų skyrė naujoms pažintims su jį dominančiomis profesijomis.

Roman aktyviai domisi įvairiomis sritimis, susipažįsta su darbo rinkos aktualijomis ir ateities profesijomis, svarsto sieti savo ateitį su teisės sritimi arba įgyvendinti vaikystės svajonę - tapti laivavedžiu.  Todėl šį kartą mūsų patyriminis vizitas vyko Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje. Čia Roman susipažino su tikrais jūrininkais ir pabandė įminti įvairias jūrines paslaptis. 

Karjeros ir komunikacijos skyriaus vedėja Ieva Jašinskienė supažindino su dėstomomis programomis, kasdienybe, tradicijomis, jūrine kultūra ir sparčiai modernėjančia jūrine industrija bei jūrininkų rengimo sistema.

Aplankytos ir pagrindines laboratorijos, kuriose Roman išbandė savo jėgas modernių navigacijų pagalba, kurie leido įsijausti į realią situaciją laive.

Džiaugiamės, kad pažintis su laivavedžio profesija padės jaunuoliui renkantis studijų kryptį.