Tarptautinė grožio diena Visagine

Tarptautinė grožio diena Visagine

Rugsėjo mėnesį Tarptautinė grožio diena minima daugelyje pasaulio šalių.

Įprastai šią dieną vyksta įvairūs su grožio puoselėjimu susiję renginiai.

Ta proga Užimtumo tarnybos klientai, kuriuos vienija meilė grožiui ir asmeninei priežiūrai, buvo pakviesti į Panevėžio klientų departamento Utenos jaunimo užimtumo skyriaus organizuotą renginį Visagine „Profesinis mokymas grožio srityje“.

Renginį vedė Visagino jaunimo darbo centro karjeros specialistė Jelena Semionova ir socialinio partnerio atstovė – Visagino asociacijos „Grožio kūrėjų studija“ pirmininkė Larisa Somova.

Grožio sritis apima visą asmeninės priežiūros spektrą – plaukų kirpimą, dažymą ir šukuosenų modeliavimą, kūno ir veido priežiūrą, kojų ir rankų prižiūrą, masažą, vizažo meną.

Darbas grožio srityje reikalauja ne tik itin stiprios motyvacijos, bet ir nuoširdaus noro padėti kitiems rūpintis savimi, pabrėžti natūralų klientų grožį, išryškinti patraukliausius bei išskirtinius bruožus.

Būsimasis grožio srities specialistas turi turėti daugybę svarbių savybių, gebėjimų ir kompetencijų.  komunikabilumas, pastabumas, geometrijos žinių išmanymas, verslumas, mokėjimas organizuoti savo paties darbą bei gebėjimas reklamuoti savo paslaugas – tai tik nedidelė dalis įgūdžių, reikalingų norint dirbti grožio srityje.

Visa tai buvo pristatyta ir aptarta renginio metu. Renginio dalyviai taip pat buvo skatinami įvertinti, kiek ir kokių resursų (tarp jų ir finansinių) reikės, norint ne tik įsilieti į grožio paslaugų rinką, bet ir joje išsilaikyti.

Karjeros konsultantė Jelena Semionova dalyvius supažindino su galimybėmis įgyti grožio srities profesijas tarpininkaujant Užimtumo tarnybai.

O ilgametę kirpėjos ir verslininkės grožio srityje patirtį turinti darbdavių asociacijos „Visagino grožio kūrėjų studija“ vadovė Larisa Somova išsamiai papasakojo apie kirpėjo profesijos ypatumus bei įgijimo sąlygas Visagine, pristatė kirpėjo individualios veiklos organizavimo galimybes bei ypatumus.