Forume – apie pagalbą socialinę atskirtį patiriantiems jaunuoliams

2023-10-13 Karjeros specialistams
Forume – apie pagalbą socialinę atskirtį patiriantiems jaunuoliams

Spalio 10 dieną Užimtumo tarnybos atstovai dalyvavo VDU forume „Profesinis mokymas – jaunimo įgalinimo galimybė“.

Baltijos tyrimų projekto "Profesinis mokymas įgalinant socialinę atskirtį patiriantį jaunimą“ tikslas – išsiaiškinti, kaip profesinis mokymas gali pagerinti socialinės atskirties riziką patiriančio jaunimo socialinę įtrauktį.

Iš ugdymo įstaigų „iškrentančio“ jaunimo problema vis dar egzistuoja. Viena iš galimybių sklandesniam perėjimui į darbo pasaulį – profesinis mokymas.

Tyrimo projektą įgyvendino VDU Švietimo akademija (projekto koordinatorius), Stavanger Universitetas ( Norvegija), Latvijos Universitetas (Latvija), Talino Universitetas (Estija).

Užimtumo tarnybos atstovai įsitraukė ir į apskrito stalo diskusiją, kurioje aiškinosi, ko reikia jaunimui.

Mokytojų, socialinę pagalbą teikiančių specialistų įsitraukimas padeda socialinę atskirtį patiriantiems jaunuoliams planuoti ateitį.

Besimokantiems profesijos nepakanka tik žinių ir įgūdžių, kurie pravers darbe. Reikia ir pagalbos – socialinių santykių kūrimo. Tai stiprina motyvaciją, didina pasitikėjimą ir paprasčiau įtraukia į visuomeninį gyvenimą.

„Labai svarbus ir tarpinstitucinio bendradarbiavimo vaidmuo, nes padeda identifikuoti visuomenės problemas ir rasti geriausius būdus joms spręsti“, – sakė Užimtumo tarnybos profesinio orientavimo koordinatorė Inga Nomeikienė.