Rūbų kūrėjos profesinis kelias

Rūbų kūrėjos profesinis kelias

Regioniniai karjeros centrai padeda moksleiviams “pasimatuoti“ ir pasirinkti profesiją. Šįkart Tauragės regioninio karjeros centro “Karjeras” partnerysčių ir veiklinimo koordinatorė Giedrė gavo nelengvą užduotį – surasti rūbų dizainerį-kūrėją, kuris pasidalintų pasakojimu apie savo karjeros ir kūrybos kelią su moksleiviais.

Nors užduotis ne iš lengvųjų, tačiau ilgai ieškoti neteko, nes pačiame Tauragės senamiestyje yra įsikūręs jaunas lietuviškas prekės ženklas PÙPLA.

Jo kūrėja Laura Vorochė, nuoširdžiai priėmė moksleives ir labai išsamiai supažindino su rūbų kūrėjos darbu.

Laura, įgijusi vidurinį išsilavinimą, nusprendė daryti pertrauką moksluose ir metus laiko dirbo rūbų parduotuvėje konsultante. Aplinkinių paskatinta, ji įstojo į želdinių dizainą, tačiau jį baigusi, vis tik apsisprendė pasukti į rūbų kūrimo ir prekybos verslą. Čia ir prasidėjo rūbų kūrėjos karjeros kelias, kurį dar labiau paskatino vyro padovanota siuvimo mašina. Tai įkvėpė norą pačiai išmokti siūti.

Mergina kreipėsi į Užimtumo tarnybą teiraudamasi siuvėjos mokymo kursų. Būtent profesinio mokymo priemonės pagalba ji įgijo rūbų kūrėjo keliui taip reikalingą siuvėjos kvalifikaciją. Profesiniu mokymu Laura tikrai nenusivylė. Jos manymu, būtent šie mokslai ir dėstytojai ją įkvėpė kurti ir niekada nenuleisti rankų.

Dabar Laura džiaugiasi savo įkurtu, sparčiai besivystančiu prekiniu ženklu ir besiplečiančiu kolektyvu. Visus nuopelnus ji priskiria dideliam norui siūti ir savo ryžtingumui, nes, kaip pabrėžia pati kūrėja, tik daug padarytų, ištaisytų klaidų ją atvedė ten, kur yra dabar turi. Begalinis noras, o dar daugiau - darbas davė rezultatus.

Pasakodama moksleivėms apie savo verslą, ji teigė, kad toli gražu tai nėra lengva profesija, nes tu privalai būti ne tik siuvėjas, bet ir kūrėjas, krovikas, nešikas, kurjeris, verslininkas, direktorius, modelis, fotografas ir viskas turi sutilpti viename asmenyje, vienoje darbo dienoje ir taip diena iš dienos.

Tauragės regioninis Karjeros centras dėkingas Laurai bei jos kolegei Gabrielei už puikų priėmimą, išsamų profesijos pristatymą. Vis tai susidomėjusias, moksleivio suole sėdinčias, tačiau jau siuvėjo amatą bandančias įvaldyti merginas įkvėpė dar labiau stengtis ir siekti savo svajonių profesijos.