Vaistininko profesijos subtilybės

Vaistininko profesijos subtilybės

Jaunuoliams vaistininko profesijos subtilybės atrodo painios, nes juk vaistinėje tiek daug darbuotojų, todėl kyla daug klausimų: kokią profesiją reikia įgyti norit čia dirbti, kokios karjeros perspektyvos, kokių asmeninių savybių reikia vaistininkui?

Šiuos ir visus kitus rūpimus klausimus Tauragės moksleivėms pažintinio vizito metu atsakė Norfos tinklo vaistinės atstovė Birutė Kančiauskienė.

Birutė papasakojo, kad norint tapti vaistininku reikia įgyti farmacininko profesiją. Studijuoti reikia penkerius metus ir tik tuomet gaunama vaistininko licencija, kurią atnaujinti reikia kas 5 metus.

Šią profesiją įgiję specialistai darbo rinkoje yra itin paklausūs ir gali dirbti įvairiose sferose. Farmacininkas gali dirbti vaistų gamybos, prekybos įmonėse, tai pat aukštųjų mokyklų ir mokslinių tyrimų įstaigose, valstybinėse institucijose, atsakingose už vaistų kontrolę bei farmacijos kompanijose užsienyje.

Tačiau ne visi dirbantys vaistinėje yra vaistininkai.

Vaistinėje dirba ne tik vaistininkas, bet ir vaistininko padėjėjas bei prekybos konsultantas. Visų jų darbas susijęs, tačiau atsakomybės bei funkcijos skiriasi.

Vaistininkas atsakingas už receptinių vaistų išdavimą bei klientų konsultavimą, vaistininko padėjėjas (farmakotechnikas) - už nereceptinius vaistus, o konsultantas - už salės prekių išdėstymą bei klientų informavimą ir nukreipimą.

Paklausus vaistininkės Birutės, kokių asmeninių savybių reikia dirbant vaistinėje, ji pamini, kad viena svarbiausių vaistininkui reikalingų savybių yra empatija ir meilė žmogui.

„Dažnai pasitaiko sunkių dienų, bet tuomet prisimeni, kad vaistininko profesinė misija yra pagalba žmogui. Dauguma į vaistinę atėjusių žmonių serga, jaučiasi blogai, tad reikia sugebėti atjausti ir išklausyti“,- kalbėjo vaistininkė. Ji džiaugėsi susitikimu: „Manau, kad moksleiviams labai naudinga ateiti į vaistinę, pabendrauti, sužinoti visas profesijos subtilybes, pliusus ir minusus. Tuomet daug aiškiau dėliojasi būsimos karjeros planai. Atėjai, pamatei, išbandei ir tai yra daug efektyviau nei kažkur perskaičius ar nugirdus.“

Birutė drąsino ir skatino, atsiradus dar kokiam nors klausimui užeiti pas ją ir, turėdama laisvą minutę, ji būtinai pakonsultuos dėl vaistininko profesijos.

Moksleivės liko sužavėtos susitikimu, ir sutartinai teigė, kad jei informacija naudinga ir įdomi, virš valandos trukęs susitikimas prabėga lyg per 10 minučių.

O jeigu ir tau ši profesija aktuali, susisiek su artimiausiu regioniniu karjeros centru, kuris suorganizuos susitikimą su dominančios profesijos atstovu.