Atverk duris profesijai - suprogramuok savo ateitį!

Atverk duris profesijai - suprogramuok savo ateitį!

2023-10-24 d. „TECHIN'e“ vyko konferencija „Atverk duris profesijai - suprogramuok savo ateitį!“ Renginio metu „INFOBALT“ projektų vadovas Andrius Plečkaitis skaitė pranešimą „IT karjera Lietuvoje - nuo ko pradėti?“.

Įvadą į dirbtinį intelektą: perceptronas pateikė Vilniaus universiteto profesorius Povilas Treigys. Antrojoje renginio dalyje dalyviai klausėsi įdomaus pranešimo „Tramplynas karjerai – tarptautinė patirtis su Erasmus+“. Taip pat vyko aktyvi diskusija su „TECHIN'o“ absolventais „Karjeros kodas: absolventų diskusija apie sėkmingą karjeros startą“.

Vilniaus Regioninio Karjeros Centro atstovės Jolanta Skirmantienė, Irena Mediuta ir Justina Juodvalkė pravedė praktines dirbtuves „Suplanuok savo IT karjerą“. Profesinio mokymo centre „TECHIN“ Justina Juodvalkė susirinkusiems mokiniams skaitė pranešimą apie karjeros planavimą bei kokius reikia atlikti žingsnius norint sėkmingai suplanuoti savo ateitį. Paskaita prasidėjo nuo pasakojimo apie tai, kas yra karjera ir kokie yra jos planavimo etapai. Pranešimas buvo ne tik informatyvus, bet ir įkvepiantis, raginantis jaunimą nesiliauti svajoti, siekti ir dėti pastangas savo profesinės krypties kūrimui.
 
Karjeros konsultantė Irena Mediuta organizavo praktines dirbtuves, kurios padėjo jaunimui išgirstas žinias suprasti ir panaudoti praktikoje planuojant savo karjerą. Vyko aktyvus ir intensyvus darbas grupėse, kurio metu buvo diskutuojama tokiais klausimais, kaip pasiruošti darbo pokalbiui su būsimu darbdaviu, kokių bruožų/savybių reikia norint sėkmingai įsidarbinti, kokius žingsnius žengti, norint pasiekti trokštamą profesinį tikslą.
 
Paskaitos pabaigoje buvo pristatyta informacija apie IT srities statistiką Lietuvoje ir darbo rinkos prognozes. Jolanta Skirmantienė dalinosi svarbiais duomenimis apie IT sektoriaus augimą ir galimybes, kuriomis gali pasinaudoti moksleiviai, norintys įsitraukti į šią sparčiai kintančią sritį. 
Konferencijos dalyviai buvo aktyvūs, uždavė daug klausimų ir dalijosi savo karjeros planais.