Odontologo profesija

Odontologo profesija

Odontologo profesija yra viena populiariausių, tačiau ją įgyti ganėtinai sunku. Norint studijuoti šią specialybę, pirmiausia reikia labai gerai išlaikyti valstybinus brandos egzaminus. Konkursinis balas yra sudaromas iš 4 brandos atestato dalykų: lietuvių, biologijos, matematikos arba chemijos, arba fizikos, o ketvirta konkursinio balo dedamoji sudaroma iš nesikartojančio brandos atestato dalyko, kuriam stojimo metais organizuojamas valstybinis brandos egzaminas. Stojamasis balas į šias studijas būna aukščiausias iš visų biomedicinos mokslų. Odontologijos studijos reikalauja daug pastangų, tad moksleiviams besirenkantiems jas būtina iš arčiau susipažinti su šia profesija ir gerai įsivertinti ar jaunuoliui jos tinkamos. Norėdami pažinti odontologo darbą ir gauti atsakymus į rūpimus klausimus Tauragės moksleivės apsilankė pas gydytoją odontologą Gražvydą Skarbalių.

Pirmiausia gydytojas papasakojo, kodėl dar būdamas dar mokyklos suole nusprendė rinktis būtent šią sritį. „Paauglystėje turėjau sąkandžio problemų, todėl 3 metus lankiausi pas odontologą ir ši asmeninė patirtis, santykis su gydančiu specialistu suteikė man žinių apie profesiją, kurios atstovu panorau tapti ir aš. Tuomet laukė sunkus kelias ruošiantis egzaminams, o juos išlaikius, patekti į išsvajotas studijas. Studijoms pasirinkau Lietuvos Sveikatos mokslų universitą ir po 5 studijų metų įgijau magistro kvalifikacinį laipsnį ir gydytojo odontologo kvalifikaciją“,- teigė gydytojas odontologas.

Moksleivėms paklausus, kas buvo sunkiausia studijuojant, Gražvydas išsamiai papasakojo apie visus studijų metus: „Pirmuosiuose kursuose studijuoti buvo sunkiausia, nes reikėjo mokytis daug įvairių disciplinų, teorinės medžiagos. Žinoma, buvo ir praktinių klinikinių užduočių, pavyzdžiui dirbti su simuliatoriais, nušlifuoti dantis, įdėti plombą, nuskausminti. Vyresniuosiuose kursuose studentai atlieka klinikinę praktiką su pacientais, prižiūrint gydytojams dėstytojams. Ir visa tai padeda pasiruošti jauniesiems gydytojams savarankiškam darbui“.

Baigus studijas, galima užsiimti individualia gydytojo odontologo veikla, dirbti sveikatos priežiūros centruose, odontologijos klinikose ir kabinetuose, viešosiose įstaigose. Gydytojas nusprendė, jog nori dirbti privačiame sektoriuje ir Užimtumo tarnybos paramos pagalba įsirengė GS odontologijos kliniką.

Moksleivėms paklausus, kokie įgytos profesijos sunkumai ir trūkumai, gydytojas įvardijo fizinę ištvermę – t.y. taisyklingos darbinės padėties laikymasis netraumuojant nugaros raumenų, būtent šios profesijos atstovai dažniausiai susiduria su šia problema. Tad gydytojas skatino moksleives aktyviai įsitraukti į kūno kultūros pamokas ir rūpintis savo fizine sveikata.

Minint profesijos pliusus, pirmiausia moksleivėms buvo aktualios įsidarbinimo galimybės, gydytojas jas patikino, kad šiuo metu ši profesija yra paklausi, bet dar paklausesni yra gyd. odontologai, įgiję papildomas kvalifikacijas, tai ortodontai, burnos chirurgai, periodontologai, endodontai. Taip pat teigė, kad odontologo darbe atlygis priklauso nuo asmeninių pastangų, darbo kiekio bei turimos kvalifikacijos.

Moksleivėms susitikimas padarė didelį įspūdį, gydytojo išsami konsultacija profesijos klausimais suteikė naujų žinių.

Tikimės, kad susipažinimas buvo naudingas ir būsimos studentės tinkamai pasirinks profesiją.

Jeigu ši profesija aktuali ir tau, susisiek su artimiausiu Regioniniu karjeros centru, kuris suorganizuos susitikimą su dominančios profesijos atstovu.