Verslo pusryčiuose Vilniuje – dėmesys ir profesiniam orientavimui

Verslo pusryčiuose Vilniuje – dėmesys ir profesiniam orientavimui

Vilniaus regioninis karjeros centras turėjo galimybę prisistatyti LINPRA (Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonės asociacija) verslo pusryčiuose. Šiame susitikime sostinės regiono inžinerijos ir technologijų pramonės atstovai diskutavo apie tendencijas, dabartinius iššūkius ir galimybes.

Regioninio karjeros centro partnerysčių ir veiklinimo koordinatorė Rita Gecevičienė pasidžiaugė glaudžiu ir reikšmingu LINPRA bei jos narės TELTONIKA IoT GROUP bendradarbiavimu su Regioniniais karjeros centrais Lietuvoje. Ji ne tik papasakojo, kaip vykdomas profesinis veiklinimas Vilniaus apskrityje, su kokiais iššūkiais susiduria regioninis karjeros centras ir pakvietė verslo įmones bendradarbiauti bei prisijungti prie partnerysčių tinklo regione.

LINPRA prezidentas Tomas Prūsas taip pat pakvietė verslą įsileisti moksleivius į įmones, parodyti, ką jos daro, populiarinti inžinerijos ir technologijų pramonės profesijas. „Tikiuosi, kad jau sausį LINPRA‘i kartu su partneriais pavyks organizuoti atvirą forumą dėl inžinerijos ir technologijų krypčių mokslų populiarinimo mokyklose, galimybių jas studijuoti didesniam moksleivių skaičiui“, – sakė jis.

LINPRA ekspertai prognozuoja, kad iki 2025-ųjų Lietuvos inžinerijos ir technologijų pramonėje bus sukurta daugiau nei 12 tūkst. naujų darbo vietų. Šių šakų specialistų poreikis kasmet auga 2-3 kartus, nes tiek Lietuvoje, tiek ir pasaulyje toliau stebima sparti šios srities pramonės plėtra.

Regioninis karjeros centras kartu su LINPRA tiki, kad susitelkus bendriems darbams šioje srityje įvyks proveržis.