Kaip gaminamas vandenilis?

2023-04-14 Karjeros specialistams
Kaip gaminamas vandenilis?

Apie vandenilio gamybą, į kiek vagonų galima sutalpintą 10 milijonų tonų naftos ir dar daug įdomių atsakymų išgirdo Mažeikių raj. Viekšnių gimnazijos mokiniai didžiausioje Lietuvos įmonėje AB "Orlen Lietuva" pažintinio vizito metu. 

Bendrovės personalo specialistė Taira Jakštienė papasakojo apie gamykloje esančias profesijas, numatomą laisvų darbo vietų poreikį ateityje ir naujokų integraciją. Gimnazistai susipažino su naftos perdirbimo įmonės istorija, sužinojo, kad per parą pakraunama apie 500 vagonų naftos produktų ir kad per metus gamykla perdirba iki 10 milijonų tonų naftos, išgaudami benziną, dyzeliną, dujas, propileną, aviacinį kurą, kūrenamąjį mazutą, bitumą ir granuliuotą sierą.  

Technologijos skyriaus vyresnysis inžinierius technologas Tadas Juknius ir inžinierė technologė Toma Šapalaitė pristatė pagrindinius technologinius procesus, produktus ir ateities strategijos kryptis.

 Vizito metu Tadas ir Toma pristatė bendrovės įrenginius. Gimnazistai stebėjo naujo įrenginio statybos darbus bei turėjo galimybę aplankyti vandenilio gamybos įrenginio operatorinę, kur tikroviškoje darbo aplinkoje pamatė operatoriaus darbo vietas, jų atsakingumą bei būtinybę saugiai dirbti.

Susitikimo metu sutiktas įrenginio viršininkas Irenijus Momgaudis prisijungė prie ekskursijos ir papasakojo specifinius niuansus apie darbą vandenilio gamybos įrenginyje. Kartu su inžinieriais technologais, parodė aparatus iš arčiau. 

Sudomino?

Jūsų mokyklos mokiniams įdomu susipažinti su profesijomis ir darbo aplinka vienoje didžiausių Lietuvos įmonių, rašykite elektroninį laišką veiklinimo ir partnerysčių koordinatorei Vitalijai ir rezervuokite pažintinį vizitą: Vitalija.Stasiuliene@uzt.lt